Victorie pentru Sporting Ghimbav în meciul cu Minaur Baia Mare
În etapa a 4-a a Diviziei A de handbal masculin, Sporting Ghimbav a trecut pe teren propriu de echipa secundă a celor de la Minaur Baia Mare, cu scorul de 38 la 33.
![Victorie pentru Sporting Ghimbav în meciul cu Minaur Baia Mare](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F10%2F10%2F109715%2F1710502509-5475047b.jpg&w=960&h=540&c=1)
10 Octombrie 2022, 09:54
În etapa a 4-a a Diviziei A de handbal masculin, Sporting Ghimbav a trecut pe teren propriu de echipa secundă a celor de la Minaur Baia Mare, cu scorul de 38 la 33.
Pentru ghimbășeni, Alex Tălmaciu a marcat 9 goluri.
Formația antrenată de Florin Paraschiv este pe locul cinci, cu patru puncte, iar în următoarea etapă va juca joi, în deplasare, cu Centrul Naţional de Excelenţă Sighişoara.
Cealaltă reprezentantă a județului, din seria D a eșalonului secund masculin, CSM Făgăraș, a câștigat la rândul ei meciul de acasă cu CNE Sighișoara.
În sala de sport a Colegiului „Radu Negru”, elevii lui Eugen Frățilă s-au impus cu 45 la 19.
Gruparea din Făgăraș este pe locul 2 în serie și va juca în runda viitoare în deplasare cu Universitatea Cluj.