VIDEO. Trei medalii în America, pentru o elevă și profesorul său, ambii de la Colegiul Johannes Honterus din Brașov
Brașoveanca antrenată de Cătălin Petre a câștigat locul 2 la proba de kata individual, locul 3 la proba de kumite ippon şi locul 3 la proba de sanbon kumite.
![VIDEO. Trei medalii în America, pentru o elevă și profesorul său, ambii de la Colegiul Johannes Honterus din Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F7%2F20%2F100995%2F1710502460-c002f05d.jpg&w=960&h=540&c=1)
20 Iulie 2022, 11:14
Myriam Hermel Sestacova, elevă în clasa a VI-a E a Colegiului "J.Honterus" a reuşit să aducă României trei medalii la campionatul de karate AAU Karate - 2022, din Ft. Lauderdale, Florida, SUA.
Brașoveanca antrenată de Cătălin Petre a câștigat locul 2 la proba de kata individual, locul 3 la proba de kumite ippon şi locul 3 la proba de sanbon kumite.
Membrii clubului EnergyFit Karate Brașov au fluturat drapelul României de pe podiumul din America la o competiţie de un nivel dificil în care au participat peste 2000 de sportivi. Evenimentul s-a desfăşurat timp de patru zile, perioadă în care tensiunea a fost maximă.
Hermel Sestacova Myriam și antrenorul Cătălin Petre au fost invitații lui Florin Pop la Pulsul Zilei.