Volei masculin. Corona - Rapid, la Sala Sporturilor. Brașovenii, la un pas de finala campionatului
După ce s-au impus la București în set decisiv, braşovenii au o șansă importantă de a obține biletele pentru finala competiției interne cu un nou succes în fața rapidiștilor.
![Volei masculin. Corona - Rapid, la Sala Sporturilor. Brașovenii, la un pas de finala campionatului](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F10%2F192315%2F17127391443b0c5ef8.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de David Ştefan, 10 Aprilie 2024, 11:48
Semifinala Diviziei A1 de volei masculin dintre Corona Brașov și Rapid București continuă astăzi cu meciul 2.
După ce s-au impus la București în set decisiv, braşovenii au o șansă importantă de a obține biletele pentru finala competiției interne cu un nou succes în fața rapidiștilor. Deși braşovenii plecau cu șansa a doua, elevii lui Laurențiu Lică și-au confirmat statul de surpriza campionatului, după ce au condus o bună parte din sezonul regulat și au reușit, în premieră pentru o nou promovată, sa intre în primele 4 echipe.
Corona Brașov - Rapid București începe în Sala Sporturilor de la ora 19.30 și este precedat de duelul din grupa 5-8 al fetelor de la Corona Brașov. Elevele lui Ciprian Dârnescu sunt conduse cu 1 la 0 la general în seria cu CSM Lugoj și pleacă cu a doua șansă și în disputa de miercuri după-amiază. Partida contra formației din Banat începe tot în Sala Sporturilor de la ora 17.00.