CS United Galaţi, campioană a României în Liga 1 de futsal
CS United Galaţi a învins în deplasare, cu scorul 7-5, FK Odorheiu Secuiesc.
![CS United Galaţi, campioană a României în Liga 1 de futsal](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F5%2F24%2F137805%2F1710502704-7071257f.jpg&w=960&h=540&c=1)
24 Mai 2023, 10:59
CS United Galaţi a învins în deplasare, cu scorul 7-5, FK Odorheiu Secuiesc şi a reuşit să cucerească titlul de campioană a României în Liga 1 de futsal.
După cele două succese bifate pe teren propriu săptămâna trecută, 6-2 şi 3-1, United s-a impus şi în cea de-a treia confruntare de la Odorheiu Secuiesc.
Cu scorul general de 3-0, trupa lui Florin Ignat devine, astfel, pentru a doua oară consecutiv, campioana României.
De partea cealaltă, la capătul celui mai bun sezon din ultimii ani, echipa pregătită de Jakab Zoltán şi-a îndeplinit obiectivul, prezenţa în finala Ligii 1 de futsal.
În meciul pentru medaliile de bronz, CFR Timişoara s-a impus cu scorul de 3-2 în faţa formaţiei Autobergamo Deva, cea care în acest sezon a reuşit să câştige Cupa României.