Fotbalistul brașovean Eduard Lambrinoc a debutat la FC Voluntari
FC Voluntari s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a dispus, în deplasare, de FCU Craiova, scor 4-2, după loviturile de departajare.
![Fotbalistul brașovean Eduard Lambrinoc a debutat la FC Voluntari](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F4%2F191205%2F1712209388e90f2ca6.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adrian Susanu, 04 Aprilie 2024, 08:35
După un meci cu ocazii mari la ambele porți, cele două echipe au încheiat 120 de minute de joc fără gol marcat.
La loviturile de departajare, portarul ilfovenilor, Jesus Fernandez, a fost decisiv după ce a apărat şutul lui Padula, iar oaspeții s-au calificat cu golul lui Cassini, scor 4-2.
În acest meci a debutat pentru FC Voluntari și brașoveanul Edi Lambrinoc. Mijlocașul de 19 ani a evoluat 60 de minute în partida de la Craiova, după ce în runda trecută din Superligă a fost rezervă la meciul cu FC Hermannstadt.
Crescut de la 10 ani în fotbalul brașovean la FC Brașov, Colțea Brașov și Cetate Râșnov, Lambrinoc a ajuns vara trecută la Voluntari iar acum a bifat primele minute la seniori.
În semifinalele Cupei României, FC Voluntari va juca împotriva echipei din liga secundă, Corvinul Hunedoara, care a învins pe CFR Cluj cu 4-0.