Remiză cu goluri multe la Ovidiu
Deși Farul a condus cu 3-0, Universitatea Craiova a revenit și a egalat pe final.
![Remiză cu goluri multe la Ovidiu](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F14%2F198816%2F1715683649ab2df35d.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de David Ştefan, 14 Mai 2024, 13:42
Farul Constanţa și Universitatea Craiova au încheiat la egalitate, luni, la Ovidiu, scor 3-3, într-un duel spectaculos din runda cu numărul 9 a play-off-ului SuperLigii.
Deși gazdele au condus cu 3-0, oltenii au revenit excelent pe final. Acest rezultat menține speranțele oltenilor la poziția secundă a clasamenului, în timp ce constănțenii au pierdut șansele matematice la locul al treilea.
Formația pregătită de Gheorghe Hagi a deschis scorul în minutul 35 prin Louis Munteanu, care a transformat un penalti. Munteanu a reușit dubla în minutul 52, iar trei minute mai târziu, Queiros l-a învins și el pe Popescu, în urma unui corner. Revenirea oaspeților a început în minutul 77, când Alexandru Mitriță a marcat de la 11 metri. Cu un minut înainte de expirarea timpului regulamentar, Mitriță a punctat din nou cu un voleu din interiorul careului. Alexandru Mitriță a reușit hattrick-ul în al cincilea minut al prelungirilor, tot în urma unei lovituri de la 11 metri.
În ultima etapă din play-off-ul SuperLigii se va decide și ocupanta locului al doilea, dintre CFR Cluj și Universitatea Craiova.
Citește și: Halep se întoarce pe teren