România, învinsă de Muntenegru la Campionatul European de handbal feminin
Echipa naţională de handbal a României a fost învinsă de reprezentativa Muntenegrului, scor 35-34, în al doilea meci din grupa principală II de la Campionatul European de handbal feminin.
![România, învinsă de Muntenegru la Campionatul European de handbal feminin](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F11%2F16%2F113685%2F1710502531-8641b33a.jpg&w=960&h=540&c=1)
16 Noiembrie 2022, 07:06
Echipa naţională de handbal a României a fost învinsă de reprezentativa Muntenegrului, scor 35-34, în al doilea meci din grupa principală II de la Campionatul European de handbal feminin.
În urma acestei înfrângeri, tricolorele ratează orice şansă la calificarea în semifinale turneului.
Cristina Neagu a fost principala marcatoare a României, cu 9 goluri, pentru un total de 296 la Campionatele Europene.
În pofida unui meci foarte bun cu Muntenegru, tricolorele pregătite de Florentin Pera rămân cu 2 puncte, iar Muntenegru, cu 6, obţine calificarea în semifinale.
În ultima dispută din grupa principală, româncele se vor confrunta, miercuri, de la ora 16.30 cu Germania.