Ascultă Radio România Brașov FM Live

Simona Halep acuză Agenția Internațională pentru Integritatea Tenisului de tergiversarea cazul

Simona Halep are o nouă reacție. În această seară, într-un mesaj public redactat în limba englez, tenismena din România acuză Agenția Internațională pentru Integritatea Tenisului de tergiversarea cazului.

Simona Halep acuză Agenția Internațională pentru Integritatea Tenisului de tergiversarea cazul
Sursa foto: Facebook / Simona Halep

24 Mai 2023, 23:56

Simona Halep are o nouă reacție. În această seară, într-un mesaj public redactat în limba englez, tenismena din România acuză Agenția Internațională pentru Integritatea Tenisului de tergiversarea cazului.

"Încă o dată, în această seară, sunt devastată. ITF mi-a amânat pentru a treia oară audierea, din nou pentru încă o lună.

Aștept să fiu judecată din luna octombrie a anului trecut. În decembrie am reușit, în sfârșit, datorită experților, să demonstrez că lotul de suplimente pe care îl foloseam era contaminat, de aici și rezultatul pozitiv al testului.

Am cerut, așa cum prevede regulamentul anti-doping, o audiere rapidă: este dreptul meu, este scris în regulament! Din păcate ITF mi-a amânat audierea de trei ori, mi-a interzis dreptul de a fi judecată de un tribunal independent. Nu mi-a permis să particip la niciun turneu în ultimele 8 luni.

Acum știu cu siguranță că voi rata Australian Open, Roland Garros și Wimbledon. Nu mai menționez că am pierdut toate punctele, clasamentul. Nu doar că îmi omoară reputația, dar nici nu vreau să discut despre urmările asupra sănătății mele mentale.

Nerespectarea regulilor de către ITF cu privire la audierea pe care o solicit este total lipsită de respect. Nu mai am cuvinte... Justiția amânată este justiție interzisă", a scris Simona Halep pe pagina sa de Facebook.

Rapid şi CFR au remizat în derby-ul rundei a doua din Superliga de fotbal | VIDEO
Știri naționale 21 Iulie 2024, 11:00

Rapid şi CFR au remizat în derby-ul rundei a doua din Superliga de fotbal | VIDEO

Rapid București și CFR Cluj au remizat 2-2, sâmbătă seară, în etapa a doua a Superligii.

Rapid şi CFR au remizat în derby-ul rundei a doua din Superliga de fotbal | VIDEO
Baschet: România este în finala Campionatului European de tineret, divizia B
Știri naționale 21 Iulie 2024, 10:39

Baschet: România este în finala Campionatului European de tineret, divizia B

După un meci nebun în semifinale cu Finlanda, România a obţinut biletele pentru finală şi calificarea în Divizia A valorică a...

Baschet: România este în finala Campionatului European de tineret, divizia B
Baschet masculin: România, în semifinalele Campionatului European de tineret
Știri naționale 19 Iulie 2024, 21:41

Baschet masculin: România, în semifinalele Campionatului European de tineret

Echipa națională de baschet masculin tineret a României s-a calificat în semifinalele Campionatului European de tineret,...

Baschet masculin: România, în semifinalele Campionatului European de tineret
Începe runda a doua din Superliga de fotbal a României
Știri naționale 19 Iulie 2024, 11:58

Începe runda a doua din Superliga de fotbal a României

Vineri seara sunt programate primele două jocuri ale rundei a doua din Superliga de fotbal.

Începe runda a doua din Superliga de fotbal a României
Victor Cornea este în semifinalele de dublu de la Gstaad
Știri naționale 19 Iulie 2024, 07:38

Victor Cornea este în semifinalele de dublu de la Gstaad

Victor Cornea s-a calificat în semifinalele turneului de tenis de la Gstaad, în proba de dublu. El face pereche cu germanul...

Victor Cornea este în semifinalele de dublu de la Gstaad
Corvinul e în turul secund al Europa League
Știri naționale 19 Iulie 2024, 07:26

Corvinul e în turul secund al Europa League

Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea preliminar al Europa League chiar dacă a pierdut manşa retur cu formaţia...

Corvinul e în turul secund al Europa League
Jaqueline Cristian îşi continuă drumul la Palermo
Știri naționale 19 Iulie 2024, 07:21

Jaqueline Cristian îşi continuă drumul la Palermo

Jaqueline Cristian şi-a asigurat un loc în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Palermo unde va juca împotriva...

Jaqueline Cristian îşi continuă drumul la Palermo
A 4-a etapă a Campionatului Naţional de Viteză în Coastă, la Sinaia
Știri naționale 18 Iulie 2024, 17:10

A 4-a etapă a Campionatului Naţional de Viteză în Coastă, la Sinaia

Mii de turişti sunt aşteptaţi să asiste la cursa de pe Valea Prahovei.

A 4-a etapă a Campionatului Naţional de Viteză în Coastă, la Sinaia

Ştiri din Muzică

Poliţia germană a reţinut un american suspectat de hărţuirea lui Taylor Swift
Știri din muzică 18 Iulie 2024, 17:52

Poliţia germană a reţinut un american suspectat de hărţuirea lui Taylor Swift

Acesta ar fi amenințat-o pe cântăreață și pe iubitul ei pe rețelele de socializare.

Poliţia germană a reţinut un american suspectat de hărţuirea lui Taylor Swift
Adele a anunțat că va lua o „pauză mare” de la muzică
Știri din muzică 17 Iulie 2024, 17:16

Adele a anunțat că va lua o „pauză mare” de la muzică

După seria de 10 concerte pe care le va susține la Munchen, Adele se va retrage pentru o perioadă din muzică.

Adele a anunțat că va lua o „pauză mare” de la muzică
NASA a trimis în spațiu un cântec al lui Missy Elliott
Știri din muzică 17 Iulie 2024, 09:57

NASA a trimis în spațiu un cântec al lui Missy Elliott

„The Rain (Supa Dupa Fly)”, primul single lansat de regina hip-hop-ului american în 1997, a ajuns pe Venus, pe 12 iulie.

NASA a trimis în spațiu un cântec al lui Missy Elliott
JUNO ne ia cu el pe „Autostrada Soarelui” într-un nou cântec de vară
Știri din muzică 16 Iulie 2024, 16:08

JUNO ne ia cu el pe „Autostrada Soarelui” într-un nou cântec de vară

Artistul HaHaHa Production ne promite încă o piesă potrivită pentru drumul spre mare, „Autostrada Soarelui”.

JUNO ne ia cu el pe „Autostrada Soarelui” într-un nou cântec de vară