ACUM:
18.05
Sens unic (continuare)
Urmează:
19.00
Buletin de știri
Apoi:
19.03
Pasaj urban - Dialoguri multiculturale

Știri din Brașov Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Un blindat NATO a ajuns în curtea unei gospodării din județul Covasna

Publicat: duminică, 17 Septembrie 2023 , ora 17.50
Sursa foto: Facebook / NATO
Sursa foto: Facebook / NATO

Un blindat NATO a ajuns, duminică dimineața, în curtea unei gospodării din județul Covasna, în timp ce se deplasa către locul în care urma să se desfășoare un exercițiu franco-belgian.

Blindatul se deplasa către poligonul de la Cincu și, la un moment dat, acesta a derapat, conducătorul lui a piedut controlul vehiculului, a rupt gardul și a ajuns în curtea unei case. Incidentul nu s-a soldat cu victime.

Nu este primul incident de acest fel care are loc în România în ultima perioadă.

Un alt vehicul militar aparținând NATO a fost implicat, luna trecută, într-un accident în județul Bacău, mai precis în comuna Urechești, de lângă Adjud. Atunci, unul dintre vehicule s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului, dar nu au fost răniți.

Sorin Țîrcă