Anchetă la Făgăraș! Doi oameni au fost găsiți morți în propria locuință
Medicii legiști urmează să stabilească cauza decesului, în timp ce anchetatorii au constatat că imobilul era debranșat de la utilități
Articol de Mihai Cojocaru, 22 Februarie 2026, 13:36
Anchetă la Făgăraș, după ce doi soți au fost găsiți fără suflare în propria casă. Polițiștii au fost alertați ieri dimineață, în jurul orei 08:30, despre prezența a două persoane decedate într-o locuință din municipiu, a transmis IPJ Brașov.
Echipa operativă ajunsă la fața locului a confirmat decesul unui bărbat de 60 de ani și al unei femei de 64 de ani.
Potrivit sursei citate, la o primă examinare, trupurile celor doi nu prezentau urme de violență. Totuși, aceștia au fost transportați la Serviciul de Medicină Legală pentru necropsie, procedură care va stabili cauza exactă a morții.
Din primele verificări, anchetatorii au observat că locuința nu era racordată la rețeaua de energie electrică sau la cea de gaze naturale.
Cercetările continuă acum sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Făgăraș, pentru a lămuri toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.












