Ofertă variată la Târgul de Carte Gaudeamus Radio România - Brașov
Peste 40 de branduri aduc în fața brașovenilor și turiștilor tot ce e nou și atractiv pe piața de profil.

Articol de Ruxandra Stoica, 11 Iulie 2025, 08:00
Oferta Târgului de Carte Gaudeamus Radio România, deschis zilele acestea în Piaţa Sfatului din Braşov, este extrem de variată.
Peste 40 de branduri – edituri, agenții de distribuție de carte, muzică și jocuri educaționale – reunite în 32 de standuri, aduc atât în fața brașovenilor, cât și a celor care își petrec aici câteva zile de vacanță, tot ce e nou și atractiv pe piața de profil.
Şi preţurile sunt pentru toate buzunarele, spun cei care au trecut pragul târgului:
Sunt prezente şi mari edituri, unele cu oferte speciale, pentru că sărbătoresc 30 de ani de la înființare.
Găsim la târg cărţi pentru copii, carte străină, dezvoltare personală, economie, educaţional, enciclopedii, ficţiune, filosofie, gastronomie și multe alte domenii:
Târgul este deschis în Piața Sfatului până duminică, 13 iulie, între orele 10:00 şi 21:00.