Opera Brașov: Biletele pentru „Peter Pan” și „Don Carlo”, din 30 octombrie
Biletele vor fi puse în vânzare joi, de la ora 10,00, pe site-ul www.bilet.ro, și la casieria Operei Brașov.
Articol de Adina Chirvasă, 29 Octombrie 2025, 14:35
Din 30 octombrie, brașovenii pot să cumpere biletele pentru spectacolele programate de Opera Brașov în a doua parte a lunii noiembrie.
Astfel, duminică, 23 noiembrie, este programat „Peter Pan”, producție pentru copii, de Laurențiu Profeta.
În următorul weekend, atât în 29, cât și în 30 noiembrie, va fi prezentat „Don Carlo”, opera în concert de Giuseppe Verdi.
Pentru „Peter Pan, biletul costă 30 de lei, iar la „Don Carlo”, este 50 sau 70 de lei, în funcție de locul din sală.
Biletele vor fi puse în vânzare de la ora 10,00, pe site-ul www.bilet.ro, și la casieria Operei Brașov.
Reamintim că din 16 octombrie au putut fi achiziționate biletele pentru primele trei spectacole ale lunii următoare, respectriv „O noapte la Veneția”, de Johann Strauss-fiul, în 1 noiembrie, pentru premiera „Paquita/ Pas de quatre/ Don Quijote”, spectacol coupe de balet pe muzică de Ludwig Minkus, Cesare Pugni, ce va fi prezentat în 8 noiembrie, și Gala de Operă, din 15 noiembrie.












