Adrian Veștea: „Voi avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion”
După ce liderul AUR, George Simion, i-a transmis premierului desemnat Adrian Veștea că îl așteaptă la discuții, la sediul partidului, acesta a reacționat.
Articol de Mihaela Chirac, 22 Iunie 2026, 17:12
Într-o postare pe Facebook, Adrian Veștea a menționat că va avea o întâlnire cu președintele AUR.
„Sunt un om al dialogului și al consensului.
Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion.
Când vine vorba de România și de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români. Este cred obligatoriu dacă vrem să avem, în adevăratul sens al cuvântului, un Guvern al României”, a scris Adrian Veștea pe Facebook.
Citește și: Președintele AUR a anunțat că nu va susține guvernul propus de Adrian Veștea













