Vocea Brașovului - 02 aprilie 2024
![Vocea Brașovului - 02 aprilie 2024](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F2%2F190695%2F1712058968ed2a695c.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Florin Pop, 02 Aprilie 2024, 14:55
Duminică a fost ultima zi în care schiorii și snowboarderii s-au mai putut bucura de pârtiile din Poiana Brașov.
Temperaturile ridicate din ultimele zile, când s-au înregistrat și 20 de grade în partea superioară a masivului Postăvarul, au făcut ca zăpada să se topească într-un ritm accelerat, astfel că nu mai ofereau condiții optime pentru schi.
Sezonul a debutat pe 30 noiembrie și a durat 123 de zile, cu mai mult de o lună față de sezonul trecut. De acum e liber la drumeții montane. Am stat de vorbă la Vocea Brașovului cu cei care veghează permanent ca totul să fie în regulă în aer liber, în natură:
- Alexandru Nagy – Instructor Salvamont Brașov
- Moise Marius – consilier tehnic serviciul public jud. Salvamont Salvaspeo