Finaliștii competiției muzicale ”Vocea de Radio 2”
Decizia nu a fost una ușoară, însă au fost alese 74 de voci extraordinare și 2 grupuri vocale cu alte voci de excepție.
![Finaliștii competiției muzicale ”Vocea de Radio 2”](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F16%2F198908%2Fc177-1b60c59d-1715871157255b15fe.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Bianca Suceava Bucă, 16 Mai 2024, 17:17
Așteptarea a luat sfârșit! Comisia de Preselecție a celei de-a II-a Ediții a competiției muzicale ”Vocea de Radio”, o coproducție Radio România Brașov FM și Asociația Domy Music Star, a decis finaliștii pe care îi vom putea urmări pe scenă, la Brașov, pe data de 2 iunie.
Decizia nu a fost una ușoară, însă au fost alese 74 de voci extraordinare și 2 grupuri vocale cu alte voci de excepție.
”Vocea de Radio 2” se anunță o competiție muzicală fabuloasă, cu artiști cu vârste între 5 și 36 de ani, proveniți din 19 localități, 10 județe (regiuni) și 2 țări, România și Statele Unite ale Americii.
Felicitări tuturor celor înscriși! Mult succes finaliștilor!
Vă invităm să aflați finaliștii ”Vocea de Radio 2”!