"VOCEA DE RADIO". Denisa Ponciu, muzica este liniștea de dincolo de zgomot
"Vocea de Radio", o reîntoarcere la prima sa dragoste, muzica. Asta am putea spune despre una dintre concurentele din cadrul competiției noastre.
!["VOCEA DE RADIO". Denisa Ponciu, muzica este liniștea de dincolo de zgomot](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F5%2F2%2F133445%2F1710502677-cae03bb8.jpg&w=960&h=540&c=1)
02 Mai 2023, 13:00
"Vocea de Radio", o reîntoarcere la prima sa dragoste, muzica. Asta am putea spune despre una dintre concurentele din cadrul competiției noastre.
Povestea sa cu muzica a început în copilărie. Pe atunci, Denisa Ponicu participa frecvent la spectacole și festivaluri, fiind elevă a Școlii de Arte Brașov. Însă, ca în foarte multe cazuri, necesitatea de a avea și o meserie de bază a determinat-o să ia o pauză.
"Acum, terminând studiile, a venit momentul să mă axez pe ceea ce iubesc eu mai mult sa fac, să cânt. Muzica reprezintă pentru mine plăcerea de a trăi, emoția vieții, liniștea de dincolo de zgomot", ne-a explicat Denisa.
Are 23 de ani și se pregătește alături de profesoara sa de canto Marilena Palici. Unul dintre artiștii săi preferați este Brian Mcknight, iar din România o inspiră Andra, alături de care i-ar plăcea, la un moment dat, să aibă un duet.
Denisa Ponciu intră în competiția "Vocea de Radio" sâmbătă, 6 mai.