Corona a fost egalată de Rapid în semifinala Diviziei A1 la volei masculin
În această seară, în Sala Sporturilor din Brașov a avut loc meciul 2 al semifinalei Diviziei A1 la volei masculin, dintre Corona Brașov și Rapid București.
![Corona a fost egalată de Rapid în semifinala Diviziei A1 la volei masculin](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F10%2F192515%2F17127798942715b7af.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Marian Stoica, 10 Aprilie 2024, 23:07
Giuleștenii s-au impus cu 3-1.
Oaspeții au debutat în forță și au câștigat primul set, scor 25-20. Corona a egalat situația după ce și-a adjudecat setul secund cu 25-18. Cu multe greșeli individuale, inclusiv la serviciu, brașovenii au pierdut ultimele două seturi: 12-25 și 20-25. La finalul confruntării, antrenorul Coronei, Laurențiu Lică, a declarat:
"Nu avea cum să fie ușor. Rapidul este o echipă care a confirmat în acest sezon de nenumărate ori. A câștigat Cupa României. Vorbim de o echipă care n-a fost învinsă din decembrie, am reușit noi la București. Orice meci are o încărcătură aparte. Astăzi se pare că pentru noi a fost o încărcătură mult prea mare și pur și simplu noi nu ne-am făcut jocul. A fost extrem de evident pentru că am simțit jucătorii cu un trac asupra lor și asta ne-a încetinit un pic evoluția de astăzi".
După victoria din această seară, Rapidul a egalat situația la general, iar meciul 3, decisiv pentru calificarea în finală, va avea loc sâmbătă, la București.
CITEȘTE ȘI: Corona - Rapid, la Sala Sporturilor. Brașovenii, la un pas de finala campionatului