Corona Brașov s-a calificat în grupele Cupei EHF la handbal
Corona Brașov s-a calificat în grupele Cupei EHF la handbal feminin.
![Corona Brașov s-a calificat în grupele Cupei EHF la handbal](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F11%2F18%2F15655%2F1710501730-a0858b02.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Noiembrie 2019, 12:01
Corona Brașov s-a calificat în grupele Cupei EHF la handbal feminin.
Partida retur a turului III din Cupa EHF, dintre Corona Brașov și Gloria Bistrița, disputată duminică seara la Brașov, a fost dramatică, cu multă încleștare și cu suspans, care a persistat până în ultima secundă.
Bistrița s-a impus, cu 24-22, însă, cum în prima manșă, disputată la Bistrița, Corona a câștigat, cu 27-25, echipa Brașovului s-a calificat în grupele Cupei EHF, datorită numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.
Pentru Corona au marcat : Buceschi 5 goluri, Laslo 4, Bazaliu 3, Târcă 3, Neagu 2, Ciuciulete 2, Gomeș 1, Bucur 1.