Echipa de hochei Corona Brașov a câștigat la masa verde
Echipa de hochei Corona Brașov a câștigat la masa verde meciul cu Hochei Club Gheorgheni, scor 5 la 0 după ce harghitenii nu s-au prezentat la meciul din campionat programat în Patinoarul Olimpic.
![Echipa de hochei Corona Brașov a câștigat la masa verde](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F4%2F2%2F128145%2F1710502650-f090822f.jpg&w=960&h=540&c=1)
02 Aprilie 2023, 14:58
Echipa de hochei Corona Brașov a câștigat la masa verde meciul cu Hochei Club Gheorgheni, scor 5 la 0 după ce harghitenii nu s-au prezentat la meciul din campionat programat în Patinoarul Olimpic.
Gruparea din Gheorgheni a câștigat cu o seară înainte trofeul Erste Liga și au ales sa nu se prezinte la meciul din campionatul intern.
Astfel, Corona conduce grupa intermediară din Campionatul Naţional cu 6 puncte, urmată de Steaua București cu 3 puncte și Hochei Club Gheorgheni, 0 puncte. Din aceasta fază a competiției se vor mai disputa 3 jocuri: dubla Gheorgheni-Steaua București, la începutul săptămânii, respectiv Gheorgheni- Corona Brașov pe 6 aprilie.
Este pentru a doua oară, în acest sezon, când o echipă din Harghita alege sa nu se prezinte la un meci din campionatul intern după ce Sport Club Miercurea Ciuc a făcut la fel, tot pentru un duel contra Corona Brașov.