FC Brașov a fost învinsă de Progresul Spartac, scor 2-1
FC Brașov a fost învinsă în etapa a cincea din Liga a doua în deplasare, la Buftea, de către Progresul Spartac, scor 2-1.
![FC Brașov a fost învinsă de Progresul Spartac, scor 2-1](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F9%2F3%2F105655%2F1710502485-44cf234a.jpg&w=960&h=540&c=1)
03 Septembrie 2022, 14:04
FC Brașov a fost învinsă în etapa a cincea din Liga a doua în deplasare, la Buftea, de către Progresul Spartac, scor 2-1. După o prima repriză anostă actul secund a fost unul animat, cu un final dramatic pentru brașoveni. Lazăr a deschis scorul în minutul 65 cu un șut din afara careului la care portarul gazdelor a greșit. Elevii lui Alexa s-au aparat organizat și puteau da lovitura pe final când Angelov a șutat în bară, cu poarta goală după ce driblase portarul. Minutele de prelungiri au adus golurile gazdelor. Șandru a punctat în minutul 90 după un corner iar Tudorache a făcut 2 la 1 în ultimul minut de prelungire după ce a înscris dintr-un penalty foarte ușor acordat. În urma acestei înfrângeri echipa antrenată de Dan Alexa a rămas cu 5 puncte în clasament.