În liga a treia de fotbal, SR Brașov a încheiat sezonul cu o victorie
În ultima etapă din play-out, elevii lui Rareș Forika s-au impus în meciul disputat pe teren propriu cu echipa secundă a celor de la Sepsi OSK, scor 3-0.
![În liga a treia de fotbal, SR Brașov a încheiat sezonul cu o victorie](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F26%2F199207%2Fc177-c86acf70-1716742281d523593a.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adrian Susanu, 26 Mai 2024, 19:49
Pe Stadionul Tineretului, galben - negrii s-au impus cu golurile lui Lemac, Dedu și Sulică, ultimul transformând un penalty în minutul 48.
În urma acestui succes, formația fanilor brașoveni a încheiat campionatul ligii a 3-a, seria a 5-a pe poziția 9, una ce duce în liga a 4-a.
Alături de stegari, în liga a 4-a au ajuns și cei de la Ciucaș Tărlungeni. Echipa antrenată de Liviu Nicolae a terminat pe ultimul loc, 10, după ce a pierdut in ultima rundă meciul din deplasare cu Odorheiu Secuiesc, scor 4-1. Unicul gol al echipei brașovene a fost marcat de Marco Popescu din lovitură de la 11 metri. Ciucaș Tărlungeni revine în liga a patra la doar un an după promovare.
Citește și: „Generaţia de Aur” a învins „Legendele Lumii”