În Liga Națională de Baschet Feminin, Olimpia CSU Braşov a învins BC Sirius Mureşul Târgu Mureș
În Liga Națională de Baschet Femin, Olimpia CSU Braşov a învins cu scorul de 95 la 77 formația BC Sirius Mureşul Târgu Mureș.
![În Liga Națională de Baschet Feminin, Olimpia CSU Braşov a învins BC Sirius Mureşul Târgu Mureș](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F4%2F6%2F129145%2F1710502655-39e0144a.jpg&w=960&h=540&c=1)
06 Aprilie 2023, 20:24
În Liga Națională de Baschet Femin, Olimpia CSU Braşov a învins cu scorul de 95 la 77 formația BC Sirius Mureşul Târgu Mureș.
Meciul disputat în deplasare de brașovence a contat pentru grupa valorică 5-8 și după succesul de pe teren propriu elevele lui Dan Calancea s-au impus cu 2 la 0 în seria cu gruparea din Mureș.
La Tg Mureș, Pesovic și Nan au marcat câte 23 de puncte pentru brașovence, în timp ce George Anisha a încheiat în double-double cu 22 de puncte și 12 recuperări.
În următoarea fază a competiției Olimpia va juca pentru locurile 5-6 cu învingătoarea seriei dintre KSE Tg. Secuiesc și Universitatea Cluj, aflată la egalitate 1 la 1.
Primul meci va avea loc la Brașov joi 13 aprilie.