VIDEO Corona Brașov este câștigătoarea Erste Liga la hochei pe gheață
Performanță uriașă pentru sportul brașovean, miercuri seara, în Patinoarul Olimpic.
![VIDEO Corona Brașov este câștigătoarea Erste Liga la hochei pe gheață](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F4%2F10%2F192495%2F17127721875e5f99d2.jpeg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Adrian Susanu, 10 Aprilie 2024, 20:45
Corona Brașov a câștigat și meciul 4 al finalei din acest sezon cu Ferencvaros, scor 4 la 1, și a cucerit primul trofeu Erste Liga din istoria clubului.
Un patinoar arhiplin și alte câteva sute de fani în afara arenei au urmărit o evoluție perfectă a brașovenilor care au tranșat finala în minim de meciuri, 4-0 la general. Pentru Corona Brașov au marcat în meciul 4, din această seară, Judd Blackwater, Albert Zagidulin, Philippe Cornet și Kristian Szabo.
Jucătorul finalei a fost desemnat portarul Coronei, Alex Dubeau.
CITEȘTE ȘI: VIDEO Bucurie fără margini! Campionii de la Corona au sărbătorit alături de suporteri!