Echipa de volei a Coronei a urcat pe primul loc în clasamentul seriei Vest din Divizia A2
Echipa de volei feminin Corona Brașov a urcat pe primul loc în clasamentul seriei Vest, din Divizia A2, după victoria cu 3 " 0, pe seturi, 25-20, 25-20, 25-13, cu CSU Oradea.
![Echipa de volei a Coronei a urcat pe primul loc în clasamentul seriei Vest din Divizia A2](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F2%2F12%2F121055%2F1710502610-a02b8f6a.jpg&w=960&h=540&c=1)
12 Februarie 2023, 15:08
Echipa de volei feminin Corona Brașov a urcat pe primul loc în clasamentul seriei Vest, din Divizia A2, după victoria cu 3 – 0, pe seturi, 25-20, 25-20, 25-13, cu CSU Oradea.
Meciul, disputat în sala sporturilor din Brașov, a fost dominat cu autoritate de formația pregătită de Răzvan Pătran și Florin Bălhăceanu, care astfel a învins una din echipele cu pretenții de promovare, așa cum a făcut și în urmă cu o etapă, când a dispus, cu 3-1, la seturi, de lidera seriei, Madicina Tg. Mureș, pe terenul acesteia.
În meciul cu Oradea, echipa de bază a Coronei Brașov, le-a cuprins pe: Briana Constantin, Atillah Aguero, Teodora Sabloschi, Camelia Lăzăroiu, Larisa Vasilică, Alesia Cîrnu (libero).
În urma acestui nou succes, echipa brașoveană ocupă locul I în serie și are mari șanse ca, după meciurile care urmează până la finalul sezonului, să se numere printre viitoarele echipe din prima ligă.