Fotbal. FCSB, înfrângere rușinoasă în Andorra
FCSB a pierdut, aseară, în fața campioanei Andorrei, Inter D’Escaldes, 1-2, în returul primei runde a preliminariilor Ligii Campionilor.

Articol de Adrian Susanu, 16 Iulie 2025, 08:18
După victoria cu 3-1 din tur, bucureștenii au intrat relaxați pe teren, iar gazdele au dominat începutul meciului, punând în pericol poarta lui Târnovanu. În minutul 51, Radunovic a deschis scorul pentru FCSB, dar gazdele au egalat în minutul 67, gol Andreu. Finalul a fost rușinos pentru FCSB, care a fost dominată categoric. Llovet a înscris golul victoriei pentru gazde în minutul 88, iar scorul final de 2-1 a fost salvat de intervenția spectaculoasă a lui Târnovanu.
FCSB se califică norocos în turul al doilea al preliminariilor, acolo unde roș-albaștrii se vor duela cu macedonenii de la Shkendija, care au eliminat la rândul lor formaţia galeză The New Saints.
Partidele din turul doi preliminar se vor disputa pe 22/23 iulie - turul, şi 29/30 iulie - returul.
Citește și: Baschet masculin: Tyrell Reese Johnson vine la Corona Brașov