Reprezentantele României, eliminate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin
Ambele reprezentante al României au fost eliminate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.
![Reprezentantele României, eliminate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F5%2F8%2F134465%2F1710502684-58adbe7e.jpg&w=960&h=540&c=1)
08 Mai 2023, 08:31
Ambele reprezentante al României au fost eliminate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.
Cele două echipe au fost învinse și în manșa retur.
CSM Bucureşti a pierdut pe teren propriu, returul cu Team Esbjerg, scor 31-33, după 28-32 în tur, ratând, implicit, calificarea la Turneul Final Four de la Budapesta.
După ce pierduse pe teren propriu prima manșă cu deținătoarea trofeului, Vipers Kristiansand, scor 25-31, campioana Rapid a fost surclasată sâmbătă în Norvegia cu 40-31.
Turneul Final Four din 2023 va avea loc la Budapesta, în perioada 3-4 iunie, cu participarea echipelor Vipers, deţinătoarea trofeului, Gyor, Ferencvaros Budapesta şi Team Esbjerg.