Premieră la Opera Brașov
Este vorba despre proiect original de divertisment, în care muzica și comedia transformă acest spectacol într-o experiență de neuitat.
![Premieră la Opera Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F3%2F29%2F189895%2F17117058479799cd9f.jpg&w=960&h=540&c=1)
Articol de Ruxandra Stoica, 29 Martie 2024, 11:48
Luna aprilie, aduce o premieră la Opera Brașov. Pe 21 aprilie, are loc „It's more than just a piano show!”, un concert al pianistul Dima Belinksi, alături de DS PROJECT ORCHESTRA.
Este vorba despre proiect original de divertisment, în care muzica și comedia transformă acest spectacol într-o experiență de neuitat.
Piese din muzica clasică, jazz, pop, rock, muzică românească, toate sunt reinterpretate prin aranjamente muzicale originale marca Dima Belinski. Acompaniamentul este oferit deDS Project Orchestra - o formație de muzicieni tineri talentați, care vor încânta publicul cu interpretări inedite ale unor cunoscute șlagăre românești.
Prețul unui bilet de intrare este de 50 de lei.