17 persoane mai are în carantină Brașovul
17 persoane mai sunt în carantină, în județul Brașov, potrivit datelor Direcției de Sănătate Publică Brașov.
![17 persoane mai are în carantină Brașovul](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F5%2F29%2F35305%2F1710501862-9dfe6367.jpg&w=960&h=540&c=1)
29 Mai 2020, 16:59
17 persoane mai sunt în carantină, în județul Brașov, potrivit datelor Direcției de Sănătate Publică Brașov. Însă, în același timp, numărul celor aflați în autoizolare la domiciliu a crescut la 1750 de persoane, conform aceleiași surse.
Pe de altă parte, polițiștii și jandarmii au aplicat, în ultimele 24 de ore 4 amenzi contravenționale, în valoare de 4.500 de lei, pentru nerespectarea prevederilor unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice.