3% grad de îndatorare pentru municipiul Brașov
3% este gradul de îndatorare pentru municipiul Brașov, în acest moment, potrivit datelor de la Serviciul Buget din cadrul Primăriei Brașov.
![3% grad de îndatorare pentru municipiul Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F10%2F12%2F43595%2F1710501922-c0621f31.jpg&w=960&h=540&c=1)
12 Octombrie 2020, 16:45
3% este gradul de îndatorare pentru municipiul Brașov, în acest moment, potrivit datelor de la Serviciul Buget din cadrul Primăriei Brașov. Mai mare decât în 2019, când a fost de 2,4%, dar mai mic față de 2018, când era de peste 3,8%. Deși o serie de credite au fost stinse, municipalitatea mai are de achitat rate încă aproximativ 7 ani, la un alt împrumut.