Accident rutier pe DN1, la intrarea în Brașov
O persoană a fost rănită în urma unui accident rutier care a avut loc pe DN1, la intrarea în municipiul Brașov.
![Accident rutier pe DN1, la intrarea în Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F5%2F27%2F34995%2F1710501860-b5cbf92f.jpg&w=960&h=540&c=1)
27 Mai 2020, 18:47
O persoană a fost rănită în această după amiază în urma unui accident rutier care a avut loc pe DN1, la intrarea în municipiul Brașov. Potrivit reprezentanților IPJ Brașov în urma impactului dintre un autoturism și o autoutilitară, autoturismul a ricoșat în alt autovehicul oprit.
La fața locului s-au deplasat 1 autospecială cu apă și spumă, 1 echipaj pentru descarcerare și 2 echipaje SMURD, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Brașov, maiorul Ciprian Sfreja.
Unul dintre cei doi conducători auto, a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. La testarea conducătorilor auto din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat rezultatul a fost 0.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările producerii accidentului rutier.