Acțiune de amploare a polițiștilor brașoveni, în zi de duminică
Inspectoratul de Poliție Județean Brașov a desfășurat, ieri, o acțiune de amploare pe raza municipiului Brașov și a stațiunii Poiana Brașov.
![Acțiune de amploare a polițiștilor brașoveni, în zi de duminică](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F6%2F29%2F38085%2F1710501880-89457333.jpg&w=960&h=540&c=1)
29 Iunie 2020, 13:35
Inspectoratul de Poliție Județean Brașov a desfășurat, ieri, o acțiune de amploare pe raza municipiului Brașov și a stațiunii Poiana Brașov, care a vizat modul de respectare a măsurilor dispuse pe timpul stării de alertă, scopul fiind prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19.
Între orele 16.00-20.00, au fost legitimate aproape 100 de persoane și au fost verificate 18 societăți comerciale.
Dacă pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală au fost aplicate 2 sancțiuni contravenționale, pentru nereguli privind protecția consumatorilor au fost aplicate 12 sancțiuni contravenționale în valoare totală de 14.000 lei.