Aer mai curat pentru brașoveni!
Luni,13 Martie, de la ora 16:00, va avea loc o consultare publică privind Studiul de Calitate a Aerului.
![Aer mai curat pentru brașoveni!](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F3%2F12%2F124295%2F1710502627-be464518.jpg&w=960&h=540&c=1)
12 Martie 2023, 10:34
Primăria Municipiului Brașov invită cetățenii interesați la o consultare publică privind Studiul de Calitate a Aerului în vederea reducerii concentrației de oxizi de azot (NO2/NOx) și particule în suspensie PM10, studiu care va sta la baza întocmirii Planului Integrat de Calitate a Aerului în Aglomerarea Brașov pentru indicatorii dioxid de azot, oxizi de azot (NO2/NOX) și particule în suspensie PM10.
Întâlnirea va avea loc luni, 13 martie 2023, de la ora 16.00, în format mixt: în mediul online, pe platforma ZOOM, precum și fizic, în Sala de ședințe a Consiliului Local al Municipiului Brașov (Primăria Brașov, Bd Eroilor nr 8).
Vor participa primarul Municipiului Brașov, Allen Coliban, viceprimarul Flavia Boghiu și un reprezentant al Multidimension Research & Development, firma care a realizat studiul. Formularul de înscriere poate fi accesat la adresa:
https://www.brasovcity.ro/ro/inscriere_dezbatere_publica/45. Temenul limită de înscriere este luni, 13 martie, ora 12.00.
Link-ul de conectare pe platforma ZOOM va fi transmis către persoanele înscrise la consultare luni, după ora 12:00.