Aglomeraţie la punctul de trecere a frontierei de la Vama Giurgiu, spre Bulgaria
Turiştii care vor să meargă, în vacanţă, în ţara vecină, în Grecia sau în Turcia, trebuie să aştepte peste o oră pentru a ieşi din România şi s-au format cozi impresionante de maşini.
![Aglomeraţie la punctul de trecere a frontierei de la Vama Giurgiu, spre Bulgaria](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F7%2F26%2F8545%2F1710501688-f06ea14d.jpg&w=960&h=540&c=1)
26 Iulie 2019, 13:26
Este din nou aglomeraţie la punctul de trecere a frontierei de la Vama Giurgiu, spre Bulgaria.
Turiştii care vor să meargă, în vacanţă, în ţara vecină, în Grecia sau în Turcia trebuie să aştepte peste o oră pentru a ieşi din România şi s-au format cozi impresionante de maşini.
În prezent se efectuează lucrări de reabilitare a carosabilului pe Podul Giurgiu-Ruse, pe sectorul românesc, ceea ce duce la îngreunarea traficului şi la mărirea timpilor de aşteptare.