Andrei Oniga, al doilea consilier local USR care și-a dat demisia din Consiliul Local Brașov
O nouă demisie a fost înregistrată în rândul consilierilor locali brașoveni. De această dată, este vorba despre Andei Oniga, care a renunțat la mandat.
![Andrei Oniga, al doilea consilier local USR care și-a dat demisia din Consiliul Local Brașov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F7%2F21%2F101225%2F1710502461-65b79468.jpg&w=960&h=540&c=1)
21 Iulie 2022, 14:45
O nouă demisie a fost înregistrată în rândul consilierilor locali brașoveni. De această dată, este vorba despre Andei Oniga, care a renunțat la mandat.
El este al doilea ales local din USR care demisionează, după Ioan Corbu.
Pentru a-l înlocui sunt vehiculate mai multe nume, printre care și Dan Corolea. Oricum, înlocuitorul trebuie să aibă validarea conducerii formațiunii.