Artiştii Operei Braşov, concert în Piaţa Sf. Ioan
Muzica din filme îndrăgite precum "Vrăjitorul din Oz", "Pe aripile vântului" , "Pinocchio" , "Casablanca" răsună în centrul Braşovului
![Artiştii Operei Braşov, concert în Piaţa Sf. Ioan](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F7%2F5%2F6765%2F1710501679-f9496d39.jpg&w=960&h=540&c=1)
05 Iulie 2019, 11:17
Sâmbătă, de la ora 20.30, pentru prima dată în Piața Sf. Ioan, Opera Brașov vă invită la un spectacol de excepție - "Prin lumea muzicii de film". Astfel, vă puteţi delecta cu muzica din filme îndrăgite precum "Vrăjitorul din Oz", "Pe aripile vântului" , "Pinocchio" , "Casablanca", "Sunetul muzicii" sau "Love Story". Melodiilor de neuitat din toate aceste filme le vor da viață soliștii Operei Brașov. Concepția și conducerea muzicală a acestui spectacol îi aparțin maestrului Ovidiu Mezei, cel care îi va acompania la pian pe artiști. Prezintă Irina Margareta Nistor.