Aspirator minune pentru Compania Apa
Compania Apa a închiriat un aspirator minune cu care vrea să scoată 10 tone de pietriș din canalizarea de pe străzile Avram Iancu și Morii.
![Aspirator minune pentru Compania Apa](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F9%2F11%2F41605%2F1710501908-3508d6a5.jpg&w=960&h=540&c=1)
11 Septembrie 2020, 14:52
Compania Apa a închiriat un aspirator minune cu care vrea să scoată 10 tone de pietriș din canalizarea de pe străzile Avram Iancu și Morii. Potrivit reprezentanților companiei, această activitate s-ar fi putut derula și cu mijloacele obișnuite utilizate până acum, însă procesul ar fi durat cel puțin 30 de zile.
„Compania Apa a desfășurat în cursul zilei de astăzi o amplă curățare a sistemului de canalizare în zona străzilor Avram Iancu și Morii. Am optat pentru această variantă de a închiria un utilaj performant tocmai pentru a face această curățare în două zile - nu în 30 - dată fiind cantitatea foarte mare de pietriș și deșeuri care s-a găsit în acea zonă”, a spus purtătorul de cuvânt al Companiei Apa, Alina Bălătescu.
Utilizarea acestui aspirator reprezintă o garantie în plus că ploile din această toamnă nu vor mai provoca inundații în zona Stadionului Tineretului, așa cum s-a întâmplat în lunile iulie și august.