Bazin de stocare a apei menajere, la Cristian
Au început lucrărilor pentru instalarea unui bazin de stocare a apei menajere, de 800 m³, la Cristian.
![Bazin de stocare a apei menajere, la Cristian](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F9%2F17%2F107225%2F1710502494-0b50b2fe.jpg&w=960&h=540&c=1)
17 Septembrie 2022, 10:30
În urma convocării Comitetului de Situații de Urgență, la inițiativa primarului comunei Cristian, Gicu Cojocaru, s-a dispus începerea imediată a lucrărilor pentru instalarea unui bazin de stocare a apei menajere, de 800 m³. Acesta va înmagazina apa pentru a asigura echilibrul necesar în perioadele de consum ridicat. De asemenea, pentru modernizarea comunei, se află în execuție și o stație de pompare care va deservi cartierul Tineretului, inclusiv Vulcanului, cu rolul de a asigura o presiune constantă a apei. Stația va fi funcțională până la sfârșitul lunii octombrie.
FOTO: PRIMĂRIA CRISTIAN