Brașovul are 3 medii de 10 la Bac
3 medii de 10 pe linie are județul nostru, în prima sesiune a examenului de Bacalaureat, din acest an. Rezultatele au fost deja afișate pe bacalaureat.edu.ro.
![Brașovul are 3 medii de 10 la Bac](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F6%2F30%2F38195%2F1710501881-161e06fb.jpg&w=960&h=540&c=1)
30 Iunie 2020, 12:19
3 medii de 10 pe linie are județul nostru, în prima sesiune a examenului de Bacalaureat, din acest an. Rezultatele au fost deja afișate pe bacalaureat.edu.ro.
Două dintre mediile de 10 au fost obținute de absolvenți ai Colegiului Național „Dr. Ioan Meșotă”, iar a treia, de un absolvent de la Colegiul Național „Andrei Șaguna”.
Peste 2400 de candidați au fost declarați „reușiți” la sesiunea de vară a Bacalaureatului. Contestații pot fi depuse atât astăzi, cât și mâine.