Campanie pentru siguranţa elevilor
Autorităţile locale, poliţiştii, pompierii, jandarmii şi cei de la Antidrog şi-au dat mâna pentru o campanie care are ca finalitate siguranţa elevilor.
![Campanie pentru siguranţa elevilor](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F9%2F9%2F10875%2F1710501701-4939e7c9.jpg&w=960&h=540&c=1)
09 Septembrie 2019, 10:07
Autorităţile locale, poliţiştii, pompierii, jandarmii şi cei de la Antidrog şi-au dat mâna pentru o campanie care are ca finalitate siguranţa elevilor. Primul dintre evenimente s-a desfăşurat într-un mall din oraş, unde aceştia au împărţit pliante şi le-au explicat copiilor şi părinţilor ce au de făcut pentru ca micuţii să fie în siguranţă atât la şcoală, cât şi pe stradă sau în excursii.
Pompierii i-au pregătit pe copii pentru cutremure şi incendii. Agenţia Naţională Antidrog are o luptă tot mai dificilă, motiv pentru care şi campaniile de prevenire a consumului de substante interzise, sunt mai numeroase.
Cei care se ocupă de siguranţa copiilor în afara şcolii sunt jandarmii.