Ce se mai fură pe timp de pandemie " leagăne din parc
Un leagăn tip cuib, special pentru persoanele cu dizabilități, a dispărut din locul de joacă din parcul Tractorul.
![Ce se mai fură pe timp de pandemie " leagăne din parc](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F4%2F24%2F30165%2F1710501830-bdba1f14.jpg&w=960&h=540&c=1)
24 Aprilie 2020, 12:29
În timp ce majoritatea stă în case, alții ies cu folos. Folosul personal.
Un leagăn tip cuib, special pentru persoanele cu dizabilități, a dispărut din locul de joacă din parcul Tractorul.
Leagănul a fost amplasat în anul 2018. Teoretic, este interzis accesul persoanelor și copiilor în locurile de joacă și parcuri, iar reprezentanții din cadrul municipalității au constatat dispariția leagănului la o verificare în spațiile de agrement.
Primăria Brașov va face o pângere la Secția III de poliție pentru a se face cercetările necesare și identificarea personelor care au săvârșit această faptă.