Circulaţie închisă, joi, între Predeal şi Râşnov
Atenţie şoferi! Drumul Naţional 73 A se închide joi, 25 iunie, timp de opt ore, între Predeal și Râșnov.
![Circulaţie închisă, joi, între Predeal şi Râşnov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F6%2F24%2F37605%2F1710501876-10389229.jpg&w=960&h=540&c=1)
24 Iunie 2020, 22:24
Atenţie şoferi! Drumul Naţional 73 A se închide joi, 25 iunie, timp de opt ore, între Predeal și Râșnov.
Decizia a fost luată de Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Braşov pentru executarea unor lucrări de refacere a şoselei, în zona intersecţiei cu Valea Râşnoavei, afectată de o alunecare de teren.
Astfel, circulaţia va fi închisă, mâine, între Predeal şi Râşnov, în intervalul orar 7.00 – 15:00.
Traficul rutier va fi deviat pe ruta DN1 – Predeal – Brașov – DN73 – Brașov – Râșnov – Bran și retur. Circulația riveranilor se va face dirijat, cu ajutorul piloților prezenți în teren.