Copiii de la UNISON ne cântă, la unison, din fața telefonului
Corul Unison " Juniorii s-au filmat de acasă în timp ce ne încântă cu vocile lor.
![Copiii de la UNISON ne cântă, la unison, din fața telefonului](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F3%2F28%2F25725%2F1710501804-66e81dbe.jpg&w=960&h=540&c=1)
28 Martie 2020, 15:55
După gestul artiștilor Operei, care s-au filmat cântând "Corul Sclavilor" și au impresionat melomanii pe youtube, și copiii de la UNISON ne cântă din mediul online.
Astfel, Corul Unison - Juniorii s-au filmat de acasă în timp ce ne încântă cu vocile lor.
Filmarea a fost urcată, ieri, pe youtube și are deja numeroase vizualizări. La fel s-au filmat și cei din Corul Unison Seniorii, filmarea lor fiind urcată în youtube cu câteva zile înainte.
Corul UNISON este deja o marcă a Brașovului, fiind înființat în 2001. Este condus de George Dumitrașcu și este segmentat pe categorii: Cadeți, Juniori, Seniori și Corpul Unison Transilvania.