Corona Braşov şi-a aflat programul din Erste Liga
Hocheiştii de la Corona Braşov şi-au afat programul competiţional pentru sezonul 2019-2020 din Erste Liga.
![Corona Braşov şi-a aflat programul din Erste Liga](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F8%2F6%2F9125%2F1710501691-ea24209d.jpg&w=960&h=540&c=1)
06 August 2019, 11:49
Hocheiştii de la Corona Braşov şi-au afat programul competiţional pentru sezonul 2019-2020 din Erste Liga. Gaben-albaştrii vor debuta în propria arenă contra celor de la Vasas Budapesa pe 13 septembrie iar pe 15 septembrie va urma o deplasare la Miercurea Ciuc pentru duelul cu Sport Club. În perioada 20-23 septembrie are loc şi prima deplasare în Ungaria cu meciuri în compania celor de la Vasas, Ferencvaros şi Fehervari Titanok.
În sezonul regulat echipele se vor întâlni de 4 ori, două meciuri acasă şi două în deplasare. Sezonul regulat se va încheia pe 17 ianuarie. Primele cinci echipe vor juca în turul câştigătoarealor iar restul echipelor în turul învinselor. Primele 8 echipe vor evolua în ultima fază eliminatorie a competiţiei.