Coronavirus, confirmat la Braşov
Două cazuri de COVID - 19 au fost confirmate la Braşov şi alte două în judeţul vecin.
![Coronavirus, confirmat la Braşov](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F3%2F13%2F23905%2F1710501793-bfc9006d.jpg&w=960&h=540&c=1)
13 Martie 2020, 16:58
Două cazuri de infectare cu COVID - 19 au fost confirmate, în urmă cu puţin timp, la Braşov. Este vorba despre un bărbat în vârsta de 44 de ani care s-a întros, pe 11 martie, din Boston şi care a fost internat cu simptomatologie specifică pe 12 martie. De asemenea, Direcţia de Sănătate Publică Braşov a confirmat infectare cu virusul COVID- 19 şi în cazul unei femei de 51 de ani sosită recent din Italia şi aflată în carantină. În judeţul vecin, în Covasna au fost confirmate alte 2 cazuri. Este vorba despre o tânără de 16 ani care a avut un contact cu o persoana depistată pozitiv şi o femeie de 77 ani care a intrat în contact cu o familie venită din Italia.