De astăzi începe la Braşov a doua etapă de instalare a limitatoarelor de viteză
După ce în weekend au fost montate limitatoare de viteză la 7 treceri de pietoni, de astăzi începe montarea la acestor sisteme la alte 7 treceri de pietoni.
![De astăzi începe la Braşov a doua etapă de instalare a limitatoarelor de viteză](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F2%2F18%2F21885%2F1710501782-25964421.jpg&w=960&h=540&c=1)
18 Februarie 2020, 15:46
De astăzi începe cea de a doua etapă de instalare a limitatoare de viteză.
După ce în weekend au fost montate limitatoare de viteză la 7 treceri de pietoni, de astăzi începe montarea la acestor sisteme la alte 7 treceri de pietoni.
Acțiunea este realizată în urma solicitării Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, care a constatat că în ultima perioadă s-au înregistat mai multe accidente rutiere, soldate cu victime omenești, produse pe fondul neacordării priorității de trecere a pietonilor angajați în traversarea regulamentară a drumurilor publice.
În cea de a doua etapă vor fi instalate sisteme de limitare a vitezei si la alte treceri de pietoni de pe artere importante de circulaţie din Braşov.