"De la Bach la Dinicu, în 3600 de secunde", cu Florin Ionescu Galați
"De la Bach la Dinicu în 3600 de secunde" este propunerea pe care v-o fac artiștii Filarmonicii Brașov, pentru seara de marți, la Bastionul Țesătorilor.
!["De la Bach la Dinicu, în 3600 de secunde", cu Florin Ionescu Galați](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F6%2F29%2F38065%2F1710501880-10fd3a53.jpg&w=960&h=540&c=1)
29 Iunie 2020, 12:31
„De la Bach la Dinicu în 3600 de secunde” este propunerea pe care v-o fac artiștii Filarmonicii Brașov, pentru seara de marți, la Bastionul Țesătorilor. Vorbim despre un concert cameral, ce va începe de la ora 19.00, susținut de Orchestra Simfonică a Filarmonicii Brașov. Un eveniment care îl va aduce în fața brașovenilor pe violonistul Florin Ionescu-Galați în dublă ipostază – acea de solist, cât și de dirijor.
În programul serii se vor regăsi lucrări din Bach, Mozart, dar și Kreisler.