Educație ecologică în școlile din județ
Au început înscrierile școlilor în campania de reciclare "EcoAtitudine " Judetul Brașov Reciclează".
![Educație ecologică în școlile din județ](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F2%2F2%2F119975%2F1710502605-b114b2ef.jpg&w=960&h=540&c=1)
02 Februarie 2023, 16:24
Au început înscrierile școlilor în campania de reciclare „EcoAtitudine – Judetul Brașov Reciclează”.
Aflat la cea de-a treia ediție, la programul de educație ecologică se pot înscrie toate unitățile de învățământ din județ, până pe data de 10 februarie.
Principalul scop al campaniei este acela de a dezvolta comunități active de elevi care promovează reciclarea și, implicit, formarea unei generații de adulți responsabili și implicați.
Președintele Asociației IsoMediu, Liviu Butnariu: