Fenomenul violenţei domestice a continuat să crească şi în 2018
Fenomenul violenţei domestice a continuat să crească şi în 2018 şi, în ciuda legislaţiei în vigoare şi a ordinelor de restricţie emise, agresorii au continuat să se apropie de victimele lor.
![Fenomenul violenţei domestice a continuat să crească şi în 2018](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F4%2F5%2F2155%2F1710501656-70772a25.jpg&w=960&h=540&c=1)
05 Aprilie 2019, 10:33
Fenomenul violenţei domestice a continuat să crească şi în 2018 şi, în ciuda legislaţiei în vigoare şi a ordinelor de restricţie emise, agresorii au continuat să se apropie de victimele lor.
În aceste condiţii, autorităţile au în vedere introducerea obligativităţii purtării de către agresori a unor brăţări electronice, a spus, ieri, Ministrul de Interne, Carmen Dan.
Când vor fi implementate brăţările electronice de monitorizare pentru agresori, nu se stie deocamdată, mai ales că un proiect asemănător, de monitorizare a deţinuţilor eliberaţi condiţionat şi a celor care-şi executa pedeapsa acasă, nu a fost pus în practică.