Grădinița Nr. 3 din Râșnov, eficientizată energetic cu fonduri prin PNRR
Un nou proiect depus de Primăria Râșnov spre finanțare prin Programul Național de Redresare și Reziliență a fost aprobat de către Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației.
![Grădinița Nr. 3 din Râșnov, eficientizată energetic cu fonduri prin PNRR](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2022%2F11%2F17%2F113935%2F1710502533-c0e9fced.jpg&w=960&h=540&c=1)
17 Noiembrie 2022, 14:58
Un nou proiect depus de Primăria Râșnov spre finanțare prin Programul Național de Redresare și Reziliență a fost aprobat de către Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației.
Proiectul, care a primit finanțare nerambursabilă, se referă la renovarea energetică a Gradiniței Nr. 3 din Gura Dobricii, Râșnov.
„Lucrările de creștere a eficienței energetice vor cuprinde lucrări de lucrări de reabilitare termică a elementelor de anvelopare a clădirii. Lucrări de reabilitare termică a sistemului de încălzire / a sistemului de furnizare a apei calde de consum. Instalarea unor sisteme alternative de producere a energiei electrice și/sau termice pentru consum propriu; utilizarea surselor regenerabile de energie. Lucrări de instalare/reabilitare/modernizare a sistemelor de climatizare și/sau ventilare mecanică pentru asigurarea calitții aerului interior. Lucrări de recompartimentare interioară în vederea desfășurării în condiții optime a activității educaționale”, a explicat purtătorul de cuvânt al Primăriei Râșnov, Răzvan Iancu.
Valoarea totală a investiției este de peste 580.000 de lei, cu TVA.