Încă un trotuar săpat pentru lucrări la conductele de apă
Între 5 şi 31 august pietonii care vor circula pe strada Castanilor vor avea ceva probleme de deplasare din cauza unor lucrări de modernizare a rețelelor de apă.
![Încă un trotuar săpat pentru lucrări la conductele de apă](https://www.radiobrasovfm.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radiobrasovfm.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F8%2F2%2F8975%2F1710501690-ef2ed101.jpg&w=960&h=540&c=1)
02 August 2019, 12:16
Între 5 şi 31 august pietonii care vor circula pe strada Castanilor vor avea ceva probleme de deplasare din cauza unor lucrări de modernizare a rețelelor de apă.
Circulaţia va fi restricţionată pentru a se realiza săpăturile pentru reabilitarea conductelor de sub unul din trotuare. Zona va fi semnalizată iar circulația pietonală va fi permisă însă deviat.
Lucrarea face parte dintr-un contract de reabilitare și extindere a reţelelor publice de distribuție apă potabilă care a început în luna august a anului trecut și care se va derula până în februarie 2020. Valoarea contractului este de 19,24 milioane de lei şi este finanţat prin Programul Operațional de Infrastructură Mare.